Prázdný
košík
DOPRAVA ZDARMA
u Vás doma již zítra
+420 530 325 271
v pracovní dny 900 - 1700
Vážení zákazníci, provoz obchodu byl ukončen

Bezdrátové nabíjení se pomalu, ale za to jistě, dostává do podvědomí snad každého z nás. Otázkou však zůstává, zda jsou bezdrátové nabíječky skutečně účinné a dokáží nabít mobil tak, aby baterie nějakou tu chvíli vydržela v provozu. Pro všechny jedince, kteří s koupí bezdrátové nabíječky na mobil váhají, tu je dobrá zpráva.

Bezdrátové nabíječky jsou výhodné

Jednak se jedná o poměrně vkusný doplněk, který můžete umístit prakticky kdekoliv a není nutné mít mobilní telefon neustále připojení na kabelu. Bezdrátová nabíječka nezabere prakticky žádný prostor a při nabíjení zároveň chrání baterii mobilního telefonu. Baterie je dobíjena i při nízké teplotě, čímž nedochází ke snižování její kapacity. Další výhodou je bezesporu i to, že v případě, kdy si pořídíte větší rozměr nabíjecí podložky, tak můžete nabíjet i více zařízení najednou.

Jak bezdrátové nabíječky fungují?

Fungování bezdrátových nabíječek je založena na jakési elektromagnetické indukci. Jejich použití je velmi jednoduché. Na nabíjecí podložku se pouze položí zařízení, které chcete nabíjet. Toto samozřejmě musí bezdrátové nabíjení podporovat. V praxi to vypadá tak, že většina chytrých telefonů v současné době již tuto možnost nabíjení podporuje. Následně již čekáte až se Vám dané zařízení nabije. Nabíjení je ve většině případů rychlejší a samozřejmě i pohodlnější. Bezdrátová nabíječka je vybavena speciálním systémem, který sám rozpozná, že v dosahu není žádné zařízení, ale také i to, že je již plně nabito. Některé typy těchto nabíječek svým uživatelům poskytují i informaci o stavu nabíjení. 

Pozitiva u tohoto typu nabíječek převažují

V porovnání s klasickými nabíječkami na mobilní telefony či s oblíbenými power bankami získává bezdrátová nabíječka řadu plusových bodů. Největší výhodou je samozřejmě právě bezdrátové nabíjení. Nemusíte tak mít neustále k dispozici USB kabely, u kterých je obecně známo, že jejich životnost není extrémně dlouhá.

Výhody používání bezdrátové nabíječky:

  • rychlejší nabíjení
  • žádné kabely vedoucí do telefonu
  • elegantní provedení
  • možnost umístit nabíječku prakticky kdekoliv
  • snižování zátěže baterie během nabíjení

Nevýhody používání bezdrátové nabíječky:

  • pořizovací cena bezdrátových nabíječek může být vyšší
  • nutnost vyndat nabíjené zařízení z obalu
  • některé mobilní telefony a jiná zařízení nemusejí tuto možnost nabíjení podborovat 

Koupě bezdrátové nabíječky se Vám rozhodně vyplatí. Vyšší počáteční investice se Vám velmi brzy vrátí, a to především v podobě výdrže baterie Vašeho telefonu. Před koupí je však vhodné si ověřit, zda mobilní telefonu tuto možnost nabíjení podporu a zda je Vámi vybraná nabíječka pro daný typ zařízení vhodná.