Prázdný
košík
DOPRAVA ZDARMA
u Vás doma již pozítří
+420 530 325 271
v pracovní dny 900 - 1700
Vážení zákazníci, provoz obchodu byl ukončen

Xiaomi je čínská společnost založená v roce 2010, která se primárně zaměřuje na produkci mobilních telefonů, spotřební elektroniky a smartphonů.

Krátce k historii společnosti Xiaomi

Tyto produkty ve většině nejen prodává, ale i samostatně vyvíjí, nicméně třeba zmiňované mobilní telefony si nechává vyrábět svými obchodními partnery na zakázku. A právě telefony patří k těm bezesporu nejúspěšnějším počinům dynamicky se rozvíjející asijské společnosti. Xiaomi bývá označován za jeden z vůbec nejúspěšnějších světových start-up projektů.

Výrazně expandovat se mu podařilo hlavně během roku 2017. Právě v tomto roce Xiaomi oficiálně vstoupilo i na tuzemský trh prostřednictvím oficiálního distributora. Dovozu mobilních telefonů se předtím věnovalo jen několik menších neoficiálních dovozců. V pozici oficiálního partnera se má samozřejmě zájem ocitnout i celá řada dalších prodejců, dá se tak předpokládat, že trh s telefony Xiaomi se do budoucna ještě rozšíří.

Jak se čínskému „rýžovému“ start-upu podařilo prorazit

Klíčovou výhodou, která mobilní telefony v domovské Číně doslova katapultovala na přední příčky z hlediska podílu na trhu, je především cenová politika Xiaomi. Svá zařízení koncipuje jako nadstandardně vybavené přístroje za velmi zajímavé ceny.

To umožňuje především primární orientace na online prodej a drastické snížení nákladů na marketing, kdy Xiaomi v podstatě vypouští tradiční prodejní kanály a zaměřuje se zejména na reklamu realizovanou na sociálních sítích.

Minimalistickým vizuálním pojetím svých prodejen se Xiaomi do značné míry přiblížilo jinému známému konkurentovi – Applu. Ne nadarmo si tak vysloužil přezdívku „čínský Apple“. A mimochodem předpovědi hlásají, že pokud Xiaomi dosavadní růst vydrží, brzy může Apple nechat za sebou.

Telefony pro svoje fungování využívají operační systém Android a ani tady si nelze nevšimnout inspirace slavným „nakousnutým jablkem“. Nadstavba Miui se do značné míry podobá uživatelskému prostředí iOS.

Zajímavé nejsou mobilní telefony z dílny čínského gigantu jen uvnitř, ale také navenek. Dávno už totiž neplatí ani to, že koupit si levný telefon znamená mít doma plastovou hračku. Důkazem je třeba Xiaomi Mi4, které si zpracováním v ničem nezadá ani s iPhonem 5s nebo 6.

Životní cyklus každého modelu se pohybuje mezi 18 a 24 měsíci. Většinou má Xiaomi v nabídce pouze aktuální model v několika různých konfiguracích. Starší přístroje se pak prodávají dále za výrazně snížené ceny.

Vybrané nejúspěšnější modely 

K hvězdným výsledkům do velké míry pomohl společnosti třeba model Redmi 5A. Telefon láká na pětipalcový displej, fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a čipovou sadu Snapdragon 425, která mu zajišťuje obstojný výkon. Přístroj se přitom začal prodávat za cenu v přepočtu necelé dva tisíce korun.

Série levných telefonů pokračuje i v roce 2018, kdy se na svět podíval Xiaomi Redmi S2. Zajímat bude hlavně fanoušky populárních selfíček. Přední fotoaparát je totiž pro perfektní snímky vybavený rozlišením 16 Mpx a LED bleskem.

Trefou do černého se ukázal být taktéž designově zdařilý model Mi Mix charakteristický hlavně absencí rámečků na bocích zařízení a nad displejem, který zahájil nástup bezrámečkových mobilů. Obrazovka tak zabírá většinu čelní strany.

Úspěšně na tuto vlnu navázalo Xiaomi i se zařízením Mi 6. Jedná se o špičkový přístroj s vysokým výkonem a luxusním provedením se zahnutými boky, který se směle může zařadit po bok vlajkových lodí světových značek jako Samsung nebo Huawei. Bonusem jsou oproti konkurenci menší rozměry zařízení a samozřejmě už typicky nízká cena, která na čínském trhu odstartovala na v přepočtu asi devíti tisících korunách.

V České Republice se zatím asi nejvíce dařilo modulům Redmi 4X, Redmi Note 4 a Redmi Note 4X, kteří tu díky své nízké ceně a vysoké kvaitě doslova nabouraly trh s mobilními telefony.